Hakkımızda

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından hemen sonra, Cumhuriyetin ilk Mermercisi olarak, İstiklal harbi gazisi dedem Abdullah Gökçel'in (Sinan'ın Abdullah Usta 1900-1969) 1928 yılında Mermere vurduğu bir çekiç darbesiyle başlayan Mermercilik Sanatı geçmişimiz, aynı zamanda dedemin kalfası olan babam Enver Gökçel (1946-2017) ile ve 3. kuşak olarak babamın kalfası olarak sanat bayrağı bana (Mustafa Turan Gökçel 1977- ) geçmiş ve 17 yıldır Gök Mermer-Granit firmamızın işletmesini yapmaktayım. 

Üç kuşakta baba-oğul dahil, ahilik kurallarına bağlı olarak çırak-kalfa-usta yetiştirerek uygun olan kişilerin mesleği devam etmesine destur vererek sanatımızın gelecek kuşaklara aktarımını sağlamaktayız.

İlkeli, öngörülü, öncü, icatçı çalışarak , kaliteli, estetik ve kalıcı eserler üretmekteyiz bu sayede meslektaşlarımıza da ilham kaynağı olmaktayız. 

Kapının eşik mermerinden mezar taşına, evin mutfak tezgahından çeşmenin kurnasına, basamak mermerinden cami mihrabına her alanda yaptığımız işlerde sanat ve kaliteyi bütünleştiriyoruz.

En kritik işlerde, geçmişe dayalı tecrübelerimiz ile derhal proje ve fikir üreterek kalıcı, sorunsuz çözümlere imza atıyoruz. 

3 kuşakta Kıymetli Karaman halkımızın bize olan güvenini sarsmadan itibarlı şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çevre iller, ilçeler ve köylerimize, ülke geneline ve yurt dışı bazı Avrupa ülkelerine de çalışmalar yapıp gönderiyoruz.

Gök Mermer - Granit, huzurmezar.com bayisidir.